PL eng

Analizator IOI 353
zalecenia przy wykonywania pomiarów:Wiarygodność analizowanych wartości składu ciała może być oceniona poprzez ich "dokładność" - precyzję pomiaru urządzenia, wyrażającą się w zgodności uzyskanych w wyniku analizy wartości składu ciała z rzeczywistą budową ciała osoby testowanej. "Powtarzalność" oznacza stabilność urządzenia wyrażającą się w tym, iż ten sam wynik jest powtarzany przy tych samych warunkach obejmujących zarówno budowę ciała osoby testowanej jak i warunki zewnętrzne. Aby uzyskać dokładność analizowanych wartości, powinny być przestrzegane poniższe zalecenia:
 1. Wykonaj pomiar rano na czczo, bądź 3-4 godziny po posiłku, ponieważ po posiłku wzrasta ilość wody.
 2. Unikaj napojów działających moczopędnie oraz zawierających kofeinę w ciągu 4 godz. przed pomiarem.
 3. Wypij 2 szklanki wody 2 godz. przed pomiarem.
 4. Upewnij się, że rozkład płynów ustrojowych w ciele jest jednolity utrzymując ich stabilność: wykonaj pomiar 3-4 godz. po kąpieli, saunie, wysiłku fizycznym i czynnościach, które powodują wzmożone pocenie, lub wykonaj pomiar przed tymi czynnościami.
 5. Unikaj spożywania alkoholu w ciągu 24 h przed pomiarem.
 6. Nałóż do pomiaru lekkie ubranie.
 7. Unikaj nagłych ruchów przechodzenia z pozycji siedzącej do pozycji stojącej, ponieważ płyny ustrojowe przemieszczają się do dolnych partii ciała i wpływają na wynik pomiaru. Z tego względu przed wykonaniem pomiaru należy zawsze pozostawać w pozycji stojącej przez 5 minut.
 8. Wyczyść powierzchnie ciała biorące udział w pomiarze (dłonie / stopy).
 9. Skład ciała oraz waga zmieniają się w ciągu dnia, dlatego pomiar powinien być wykonywany każdorazowo o tej samej porze dnia. Osobom, które długo przebywają w pozycji stojącej w ciągu dnia, zalecane jest wykonanie pomiaru w godzinach porannych.
 10. Skorzystaj z toalety przed pomiarem (zalecane jest opróżnienie zawartości jelit).
 11. Zachowaj prawidłową postawę podczas mierzenia, trzymając ramiona wyprostowane, uniesione pod kątem 300 do tułowia.


Hosting: Szu.pl