Analizator IOI 353
zalecenia przy wykonywania pomiarów:Wiarygodność analizowanych wartości składu ciała może być oceniona poprzez ich "dokładność" - precyzję pomiaru urządzenia, wyrażającą się w zgodności uzyskanych w wyniku analizy wartości składu ciała z rzeczywistą budową ciała osoby testowanej. "Powtarzalność" oznacza stabilność urządzenia wyrażającą się w tym, iż ten sam wynik jest powtarzany przy tych samych warunkach obejmujących zarówno budowę ciała osoby testowanej jak i warunki zewnętrzne. Aby uzyskać dokładność analizowanych wartości, powinny być przestrzegane poniższe zalecenia:
 1. Wykonaj pomiar rano na czczo, bądź 3-4 godziny po posiłku, ponieważ po posiłku wzrasta ilość wody.
 2. Unikaj napojów działających moczopędnie oraz zawierających kofeinę w ciągu 4 godz. przed pomiarem.
 3. Wypij 2 szklanki wody 2 godz. przed pomiarem.
 4. Upewnij się, że rozkład płynów ustrojowych w ciele jest jednolity utrzymując ich stabilność: wykonaj pomiar 3-4 godz. po kąpieli, saunie, wysiłku fizycznym i czynnościach, które powodują wzmożone pocenie, lub wykonaj pomiar przed tymi czynnościami.
 5. Unikaj spożywania alkoholu w ciągu 24 h przed pomiarem.
 6. Nałóż do pomiaru lekkie ubranie.
 7. Unikaj nagłych ruchów przechodzenia z pozycji siedzącej do pozycji stojącej, ponieważ płyny ustrojowe przemieszczają się do dolnych partii ciała i wpływają na wynik pomiaru. Z tego względu przed wykonaniem pomiaru należy zawsze pozostawać w pozycji stojącej przez 5 minut.
 8. Wyczyść powierzchnie ciała biorące udział w pomiarze (dłonie / stopy).
 9. Skład ciała oraz waga zmieniają się w ciągu dnia, dlatego pomiar powinien być wykonywany każdorazowo o tej samej porze dnia. Osobom, które długo przebywają w pozycji stojącej w ciągu dnia, zalecane jest wykonanie pomiaru w godzinach porannych.
 10. Skorzystaj z toalety przed pomiarem (zalecane jest opróżnienie zawartości jelit).
 11. Zachowaj prawidłową postawę podczas mierzenia, trzymając ramiona wyprostowane, uniesione pod kątem 300 do tułowia.

Site created by Grand Media (European Media Agency)